Nemzetközi Tűz- és Árvízvédelmi Tábor 2019 2019. augusztus. 08. 06:15

2019. július 15-e és 19-e között zajlott a „Nemzetközi Tűz- és Árvízvédelmi Tábor” a vajdasági Magyarkanizsán, a Tiszaparton több, mint harminc gyermek és 8 felnőtt nevelő részvételével 5 Önkéntes Tűzoltó Egyesületből.

Gyarapodnak az önkormányzati tűzoltóságok 2019. július. 31. 15:48

Hatvan szervezet kap támogatást az önkormányzati tűzoltóságok részére az idén második alkalommal kiírt eszközfejlesztési pályázat alapján.

Pályázati kiírás 2019. július. 31. 12:56

Megjelent a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Nemzeti Együttműködési Alap Tanácsának döntése szerint, a Nemzeti Együttműködési Alap „Adományok után járó normatív kiegészítésen alapuló támogatás civil szervezetek részére 2019.” című, NEA-19-N jelű pályázat kiírása.

Ismét viharkároknál dolgoznak a tűzoltók 2019. július. 29. 09:16

Országszerte több mint ötszáz helyszínen dolgoztak a hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók a vasárnap délutáni vihar következtében keletkezett károk felszámolásán.

Elismerés a helytállásért 2019. július. 23. 20:04

A napokban Budapesten megtartott központi rendezvényen Szokolóczi Zoltán, az Ipoly-völgyi Különleges Mentőegyesület vezetőbúvára, a Palóc Mentőcsoport tagja elismerésben részesült a Duna fővárosi szakaszán szerencsétlenül járt Hableány sétahajó mentésénél végzett tevékenységéért.

Fénykép forrása: Magyar Búvár Szakszövetség

Tűzoltó gyerektábor az idén is 2019. július. 23. 19:37

A Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Salgótarjáni Önkéntes Tűzoltó Egyesület közös szervezésében, a Salgótarjáni Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Nógrád Megyei Tűzoltó Szövetség támogatásával, 2019.07.19-én vette kezdetét a hetedik Tűzoltó Gyermektábor, melynek idén Bárna község biztosított helyszínt.

Bevetésen a Nézsa ÖTE 2019. július. 23. 12:43

Az úttestre dőlt és az egyik sávot elzárta a forgalom elől egy negyven centiméter átmérőjű, tíz méter magas fűzfa július 17-én délben a Nézsa és Nógrádsáp közötti úton.

Magyar sportsiker a csehországi tűzoltóversenyen 2019. július. 22. 19:23

Első helyezést ért el vegyes kategóriában a magyar csapat a Csehországban, Jihlava városában megrendezett Firefighter Combat Challenge (FCC) elnevezésű nemzetközi tűzoltóversenyen. A csapatban két önkéntes tűzoltó is volt.